Sensoryczne gordonki dla dzieci

Warsztaty sensoryczno umuzykalniające to wyjątkowy czas dla Rodziców i kilkumiesięcznych maluszków. Podczas wesołej zabawy będziemy stymulować rozwój dzieci uaktywniając ich zmysły: wzrok, słuch, dotyk, zmysł równowagi. Będziemy śpiewać maluszkom piosenki, recytować wierszyki, pokażemy bogactwo dźwięków, kolorów i kształtów. Sporo czasu przeznaczymy na masaż który doskonale pobudza rozwój dziecka, uświadamia maluszkom istnienie części ciała oraz buduje silną więź z rodzicem. Będziemy maluszki kołysać i bujać co przyczyni się do optymalnego rozwoju zmysłu równowagi. Czas spędzony podczas zabaw na brzuszku przyspieszy rozwój psychoruchowy naszych malców.

Podstawą zajęć jest "otaczanie" dziecka żywą muzyką, wykonywaną przez dorosłych, w formie śpiewanek i rytmiczanek. Dziecko doświadcza bogactwa muzyki słuchając krótkich i często zmieniających się melodii w wielu skalach.
Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice u swych dzieci obserwują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co oczywiście wpływa na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia muzyczne wg Teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do placówki oświatowej posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, jak również potrafią koordynować swoje ciało do pracy z muzyką.

Dla Rodziców warsztaty są świetną okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat wychowywania bobasów oraz do rozmów na wszelkie inne tematy:-)

Dzięki zabawom sensoryczno umuzykalniającym maluszki:

 • rozwijają się intelektualnie, ruchowo i emocjonalno-społecznie bawiąc się z rodzicem w grupie rówieśników

 • rozwijają wrodzoną ciekawość otaczającym światem

 • są bardziej kreatywne i odważne w poznawaniu otoczenia

 • nabywają umiejętność zabawy

Podczas zajęć wykorzystywane są sprawdzone metody dydaktyczne:

 • stymulacja polisensoryczna (wielozmysłowa)

 • integracja sensoryczna (SI)

 • elementy metody M. Montessori

 • pedagogika zabawy

 • Ruch Rozwijający W. Sherborne

 • zabawy paluszkowe i masażyki

 • ćwiczenia relaksacyjne

Ze względu na możliwość zabrudzenia odzieży podczas zabawy prosimy o przygotowanie ubranka zastępczego na przebranie dla dziecka i opiekuna :-)

Warsztaty sensoryczne w Cafe Bajarka prowadzi mgr Monika Jenczewska, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna o specjalizacji wychowanie muzyczne. Aktywna nauczycielka z pasji i powołania. Ukończyła liczne szkolenia i warsztaty m.in z podstaw arteterapii, umuzykalniania dzieci i niemowląt metodą E.E. Gordona, aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. Interesuje się psychologią rozwoju człowieka. Miłośniczka książek E. Giffin i N. Sparks'a

Uwaga! Ze względu na specyfikę warsztatów, podczas jednego spotkania może wziąć udział maksymalnie 10 dzieci, pierwszeństwo udziału zawsze mają posiadacze karnetów.

dzień
godzina
wiek dzieci Karnet na
4 zajęcia
Jednorazowe
wejście
środa
16:00-17:00 8-24 m/ce

90 zł

 29 zł

Czas trwania zajęć: 60 min. (45 min zajęcia + 15 min zabaw w sali aktywnej)

Karnet na 4 zajęcia ważny jest przez 5 tygodni.
Po zakończeniu karnetu kawa lub herbatka (do wyboru z naszego menu) gratis!

Wejście na salę warsztatową wyłącznie w obuwiu zastępczym, najlepiej na miękkiej podeszwie. Ubiór  powinien być wygodny nie krępujący ruchów.  Bardzo prosimy aby rodzice/opiekunowie odwiedzali nas z dziećmi bez infekcji.

Pierwszeństwo udziału mają posiadacze karnetów. Brak kontynuacji karnetu oznacza brak rezerwacji miejsca na kolejnych zajęciach.

RABATY!
10% dla rodzeństwa uczestniczącego w tych samych zajęciach, przy zakupie jednego pełnego karnetu,
czyli za jedno dziecko płacimy 100% a kolejny karnet dla brata lub/i siostry objęty jest rabatem 10%

10% na inne stałe warsztaty z oferty Cafe Bajarka, rabat liczymy od karnetu o mniejszej wartości,
czyli przy zakupie jednego karnetu płacimy 100% a kolejny karnet na inne zajęcia objęty jest rabatem 10%
Uwaga! oba rabaty nie łączą się razem.

Wejścia jednorazowe są możliwe tylko w przypadku wolnego miejsca w grupie, prosimy zgłaszać chęć udziału najpóźniej dzień przed zajęciami (z uwagi na potrzebę przygotowania odpowiedniej ilości materiałów do pracy dla dzieci)
sklep na Etsy dla dzieci i dla mam
Cafe Bajarka ul. Kozacka 17-19 lokal 7, 87-100 Toruń, tel. 56/ 640 28 96 kontakt@cafebajarka.pl
urodziny dla dzieci Toruń, sale zabaw Toruń, zabawy dla dzieci, zajęcia przedszkolne, zajęcia dla dzieci Toruń, urodziny dziecka Toruń